Michaela Hyklová

Přadlena Srdce, Tkadlena Duše

Michaela Hyklová

Narodila jsem se na Valašsku a odjakživa jsem s touto krajinou bytostně spjata.  I když jsem po střední škole Cestovního ruchu odjela po vlastní ose poznávat Evropu, vždy jsem se pokorně vracela zpět přitahována jakousi magnetickou silou. Delší čas jsem strávila ve Francii, která zásadně ovlivnila můj život.  Zde jsem se setkala s ženou, stříhačkou ovcí, která mne zasvětila do chovu ovcí, výroby sýra a střihačského řemesla. Stříhání ovcí se pro mne postupem času stalo vášní, obživou i cestou vnitřního rozvoje. Cestování, blízký kontakt s místními lidmi, nepřístupná místa, hory, zajímaví lidé, svoboda, poznání. Inspirována  pozorováním vlivu stlačování určitých zklidňujících bodů na ovce při stříhání jsem začala studovat shiatsu.

Ke studiu shiatsu mne přivedly dvě věci. Hvězdná obloha a ovce. Když jsem poprvé prožívala ošetření shiatsu, mé tělo se proměnilo v oblohu  plnou hvězd a akupunkturní body se spojovaly v souhvězdí. Ovce mi toto poznání daly okusit zvenku. Při jejich stříhání jsem mírně stlačovala body, což mnohdy vedlo k jejich zklidnění.

To se stalo mou další celoživotní vášní a cestou poznání. Vystudovala jsem Darja Shiatsu school, kde jsem se setkala s mnoha léčebnými technikami, které dále studuji a rozvíjím. Věnuji se práci s vibračními ladičkami a studuji i praktikuji techniky zen shiatsu ve vodě. Vystudovala jsem kraniosakrální terapii u skvělé učitelky Majky Zelenákové. Velmi obohacující byl můj roční pobyt v Norsku, kde jsem pracovala jako masérka a terapeutka. Zde jsem poznala rozmanitost těl a duší všech možných národností. Souběžně s masážemi a terapiemi se více či méně stále věnuji stříhání ovcí, v posledních letech hlavně zpracování ovčí vlny, předení a tkaní.

kdo jsem

Ctím Tebe a ctím Tebe  /  Na Zemi najít nebe
Jež v lidském srdci  /  Čeká na uskutečnění

Vzdělání & praxe

Hotelová škola Opava, obor Cestovní ruch

Jazyková škola Kostka – Anglický jazyk

Pedagogická fakulta – Francouzský jazyk

Francie – práce na farmách, výroba sýrů, stříhání ovcí, práce s vlnou (2009-2012)

Darja shiatsu school (2009-2012)

Kurz reflexní terapie a masáže LOMI LOMI (2012)

Kraniosakrální terapie u Majky Zelenákové (2013-2015)

Masérská a terapeutická praxe, Norsko, studium permakultury (2018)

Studium Watsu (2022)

Kurz lymfatické masáže

Rekvalifikační kurz Ruční tkadlec Tkalcovské muzeum Trutnov

reference