kurzy

prostor celistvosti & tvořivosti

Předávání znalostí a zkušeností jako důležitý článek v pochopení koloběhu života

Po několika letech získávání zkušeností pracovních i lidských jsem dozrála k tomu, že své znalosti a poznatky v oblasti shiatsu masáží a zpracování vlny předávám dále formou kurzů.  Skupinová práce je pro mne  velmi obohacující  a inspirativní. Nové otázky a způsoby vnímání mne  motivují k dalšímu studiu a přinášejí hlubší souvislosti.

o čem jsou mé kurzy

práce
s tělem

Kurzy práce s tělem se zabývají hlavně technikami Shiatsu, meridiány, akupresurními body a frekvenční terapií. Tyto techniky jsou velice jednoduché a účelné a mohou nám být dobrými pomocníky při řešení akutních i chronických zdravotních problémů nás, našich klientů i celé naší rodiny.

práce
s vlnou

V ateliéru VLÁKNA ŽIVOTA nabízím kompletní kurz zpracování ovčí vlny od stříhání ovcí přes praní, česání, barvení, předení a tkaní k hotovému výrobku. Vlna je vzácný a nedocenitelný přírodní materiál, jejíž hodnotu je potřeba v dnešní době pozvednout.

prožitkové tvoření

V ateliéru Vlákna života se tvoří především z lokální vlny. Práce s ovčí vlnou má hluboký léčebný a terapeutický potenciál. Dokáže nás zklidnit, zpřítomnit a zjemňuje naše vnímání. Při prožitkovém tvoření se vlákna vnitřní s vnějšími prolínají a tvořivá energie přirozeně proudí.

Další akce

18.6. 2024
15-20h

Tkaní na stužkovém stávku

Utkáte si stužku, pásek nebo třeba popruh na kytaru na stužkovém stávku z bavlny nebo ovčí vlny různých barev a naučíte se základní vzorování. 

Cena kurzu včetně materiálu:

1200Kč

4.6. 2024
16h-20h

Tkaní na kolíkovém stávku

Na kolíkovém stávku si utkáte hebký a teplý kobereček. Velmi jednoduché a terapeutické tkaní. K dispozici vyprané a vyčesané vlněné rouno z místních ovcí. 

Cena kurzu: Kč 650 včetně materiálu

Valašská manufaktura přírodních materiálů

25.6. 2024
16h-20h

Předení na vřetánku a kolovrátku

Naučíte se připravit si vlnu na kartáčích, česací desce a česačce na předení. Vyzkoušíte si prapůvodní techniku předení na vřetánku, která je dodnes mezi vlnařkami velmi oblíbená pro svůj půvab a jednoduchost. V neposlední řadě je také vhodným prostředkem k osvojení základů předení a přechodu ke kolovrátku.

Cena 490 Kč

nenechte si ujít

Základní kurz zen shiatsu

9-11.8. 2024
Bílé Karpaty, Pláňavy

Další kurzy práce s tělem

Základní techniky shiatsu

V tomto kurzu osvětlíme základní principy shiatsu, probereme teorii 5 elementů a systému 12 ti drah neboli meridiánů v našem těle a ukážeme si ty nejdůležitější akupunkturní body. Procvičíme si několik základních technik při ošetření shiatsu. Naučíme se cvičení na posílení orgánů. Kurz je vhodný pro všechny, kdo chtějí více porozumět svému tělu i duši a jednoduchými technikami ulevit sobě i svým blízkým.

Délka trvání: 20 hodin

Základní akupunkturní body pro domácí použití

Ukážeme si a lokalizujeme  nejdůležitější akupunkturní body na těle, které můžeme použít při ošetření sebe i svých blízkých. Stlačováním, stimulováním a rozptylováním těchto bodů si můžeme pomoci při bolestech hlavy, nachlazení, nedostatku energie, nevolnosti, nespavosti, stresu atd.

Délka trvání: 3 hodiny nebo 8 hodin (rozšířená verze v souvislostech tradiční čínské medicíny a 5 elementů)

Kosmické frekvenční ladičky

Skrze práci se sadou 25 kosmických ladiček budeme sledovat rozmanitost frekvencí a energií, které tyto frekvence přinášejí do prostoru našeho těla. Vyzkoušíme si ladičky, které slouží k ošetřování orgánů, meridiánů a akupunkturních bodů, nebo pouze k hlubokému uvolnění a rozjímání.

Seznámení s vibračními ladičkami – délka trvání 3 hodiny

Terapeutická práce s vibračními ladičkami – délka trvání 8 hodin

Masunagovy dráhy

Neboli dráhy duše jsou prodloužené dráhy klasických meridiánů. Umožňují nám zkoumat témata uložená v meridiánech a orgánech ještě z jemnější a hlubší perspektivy. Vhodné pro studenty shiatsu, kteří touží po větším vhledu do spletitostí vláken, meridiánů a drah.

Cyklus 5 víkendových  setkání

Bosonohé shiatsu

Je technika, při které místo dlaní a prstů při ošetření shiatsu používáme chodidla. Rozdílná kvalita doteku skrz chodila je fascinující. Navíc se musíme více zakořenit v zemi, abychom při ošetření udrželi rovnováhu. Projdeme nejvíce ztuhlá místa na těle a naše chodidlo se dotkne všech meridiánů. Technika je velice hravá a účelná. Vřele doporučuji pro domácí použití k rychlému uvolnění a zlepšení nálady v domácnosti.

Délka trvání: 3 hodiny

Práce s vlnou

Ke stříhání ovcí jsem se dostala na svých toulkách Jižní Francií asi před 20 lety. Ke svým třicátým narozeninám jsem si nadělila kurz stříhání ovcí ručními nůžkami v nádherném Provance. Rukama mi prošlo tisíce ovcí českých, moravských i francouzských. Možná i nějaká slovenská by se našla. Toto řemeslo se stalo mou vášní, obživou i životním stylem. Teď jsem již ve střihačském důchodu, ale občas si ráda zastříhám. Pro radost, pro vlnu, pro setkání…

Stříhání ovcí nůžkami i strojkem

Ráda předám dále můj střihačský um. Už jen proto, ať se ví, že i tato těžká práce se dá dělat s jemností a něhou ženy. Stříhání ovce dokonce někdy vypadá jako ladný tanec člověka se zvířetem. Pro mne důležitý akt vyjádření vděčnosti za poskytnuté rouno.

Naučím vás ostříhat ovci na zemi za pomoci speciálních poloh a hmatů, aby stříhání bylo pohodlné pro ovci i střihače. 

Zpracování ovčí vlny

Zpracování ovčí vlny od ostříhaného rouna po vámi vybraný výrobek. Praní vlny, čuchrání, česaní na hřebenech nebo česačce, předení na vřetánku a kolovrátku, plstění. Ráda Vás provedu těmito technikami zpracování ovčí vlny, které mají silný terapeutický potenciál.

 Cyklus šesti setkání, na kterých se naučíte základní techniky zpracování ovčí vlny od ostříhaného rouna po hotový výrobek. Délka trvání 3 hodiny.  Možno i formou víkendového intenzivního kurzu.

Plstění

Na kurzu plstění se seznámíte s technikou mokrého i suchého plstění ovčí vlny. Uplstíte si vlastní kabelku, peněženku, tašku či sálu.

Délka kurzu 4 hodiny. 

Základy tkaní

Naučíte se tkát na stavu s pevným listem, natahovat osnovu a utkáte si svou vlastní šálu. Seznámíte se se základy tkaní na 4 listém tkalcovském stavu, naučíte se číst vazební tabulky a tkát vzory. Utkáte si tašku či povlak na polštář.

Pokročilé tkalcovské techniky

Naučíte se natahovat osnovu na vícelistý tkalcovský stav a budete se věnovat tkaní pokročilých vazeb a kombinování materiálů. Naučíte se samostatně pracovat pomocí vazebních tabulek.

Všechny tyto kurzy v nabídce je možné si objednat skupinově či individuálně, aby byly právě Vám na míru.